Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Třída otevřená

 
Aila získala v Polsku titul CWC - čekatel Polského šampiona krásy.
 
***
5.6.2011 Národní výstava KLATOVY
 
Ocenění: Výborná 4
Rozhodčí: p. Němec
Bohužel Ailinky srst není ještě zcela tak, jak by měla být, i když již pan rozhodčí v posudku uvedl "srst standartní" , oproti ostatním fenkám je vidět rozdíl stále. Ale přesto jsme opět dokázali získat znákmu Výborná a to nám stačilo. I když upřímně ve skrytu duše jsem čekala ještě maličko lepší umístění, nakonec jsme získali krásné 4.místo.  Aby mi čekání lépe utíkalo, vybrali jsme navíc židličku, kteoru jsem si přála.  Zároveň se výstavy účastnila opět naše Abbaye "Ebí", která byla opět hodnocena jako Velmi nadějné štěně, což nás moc těší.
 
28.5.2011 Krajská výstava Plzeň
 
Ocenění: Výborná 1, vítěz třídy
Rozhodčí : Andráš Polgár
Na fotu s naší odchovankyní Abbaye z Kraje bílé pěny, která získala ve třídě štěňat "Velmi nadějná 1" a v soutěži
o nejhezčí štěně výstavy se umístila jako 4. Gratulujeme a jsme moc pyšní.
 
Oblastní výstava Kačina u Kutné Hory
 
Ocenění: Výborná 1
Rozhodčí: Tibor Havelka
Hodnocení: "Velmi jemná hlava,ale silných čelistí, dobré ucho, k¨valitní hrudník, pevný hřbet, dobře zaúhlená, nepatrně volnější zápěstí, srst mimo výstavní kondici, výborný pohyb."
 
******
Krajská výstava Karlovy Vary - sobota 21.8. 2010

Do kruhu jsme nastoupili naprosto v pohodě, věřili jsme si na Výbornou. Nejspíš to byla chyba. Pan rozhodčí již před námi všem hodně vytýkal, i když jsem pořádně nerozumněla co. Ailinka byla v kruhu skvělá, nebála se, stála pěkně, panu rozhodčímu stačila pak dvě kolečka na posouzení v pohybu. Prohlédl Ailince zuby, prohmatal a vynesl svůj ortel, který nás dost překvapil. Vůbec jsme se mu nelíbili. I když nás již tento rozhodčí posuzoval jednou, kde nám napsal VN2, dnes jsem se dozvěděla, že Aila má prý velice strmý zadek, nějaké hrboly na zádi, ani pěkně neběhá. Když se mne pan rozhodčí ptal, zda chodíme na výstavy, byl skoro v šoku, že s "touhle fenou" vůbec někam chodím. Nejvíce mne však mrzelo, když tak nevhodně toto říkal zapisujícím, kteří se po té rozesmáli.  

Domů jsme jeli s VD, které nás nemrzelo tolik, jako nevkusné chování "profesionálů". Myslím, že kdyby byla toto naše první výstava, již bych asi po tom, co jsem si vyslechla, na žádnou další nejela. Naštěstí je ale Ailinka v našich očích pěkná, hodná a šikovná, tudíž se nenecháme odradit. Jen víme, že k tomuto rozhodčímu již nikdy nepůjdeme. 

Fota nejsou moc dokonalá.

 
 
 Neděle 18.července 2010 - Národní výstava psů - Mladá Boleslav
 
Od rána nás provázelo deštivé počasí, navíc se přidal vítr, tudíž jsme docela promrzli. Výstavnímu vzhledu to také moc nepřidalo, ale nebyli jsme v tom sami . Většinu čekání jsme proseděli v autě nebo jsme se procházeli v kryté hale. Kolem 11hodiny jsme přišli konečně na řadu. Vzhledem k tomu, že nás posuzoval velice přísný pan rozhodčí z Polska a navíc nás bylo ve třídě 14, jsme neočekávali skutečně nic moc dobrého. Pan rozhodčí vyhazoval psi i fenky za to, že při předvádění místo běhu skákali apod. Naštěstí Ailinka běhá moc pěkně. Zuby ukázala bez problémů, postoj zvládla také dobře. Překvapivě jsme dostali známku "výborná" a potom jsme měli čekat mimo kruh, až budou posouzené všechny fenky. Nakonec nás nastoupilo 7 fen se známkou "výborná" a pak jsme běhali a běhali. Pan rozhodčí nás poslal ještě s jednou fenkou do jednoho rohu, ostatní si nechával uprostřed. Já byla spokojená,již jsem nic nečekala. Ale pak jsme měli ještě běhat a znovu..., až jsme běhali jen 4. Pořád jsem myslela, že vybírá k sobě ty nejlepší, když nakonec zastavil a ukázal nám, že máme "Výborná 4" ! Neskutečné! Z tolika fen... Bylo to pro nás opravdu překvapením a náš dosud největší úspěch. Jsem ráda, že se neposuzovalo jen podle vzhledu, nýbrž i podle pohybu a celkového projevu. Musím také říct, že dle mého názoru pan rozhodčí střídal vítěze - ze všech skupin s konkurencí bylo 5 vítězů plavých a 4 znakatí. My jsme si tedy v neděli kromě promáčeného oblečení a rýmy odvezli nádherný posudek a obrovskou radost. Ailinka pochopitelně dostala tu největší kost, kterou doma žvýkala 2 dny.
 
 
 
3.duben 2010 -  XI. Pojizerská výstava psů - Mladá Boleslav
 
   
 
Tak máme za sebou první výstavu ve třídě OTEVŘENÉ. Byl to velmi příjemně strávený den, počasí přálo a usmálo se na nás štěstí i ve výstavním kruhu. Ailinka byla dneska naprosto úžasná, měla moc hezký postoj, nechala si prohlédnout zuby,zkontrolovat srst a oči. Akorát jí nebylo moc po chuti osahávání ocasu a zadní části těla - nejspíš ještě po ukončeném hárání. Běhala také moc pěkně, takže si nakonec vysloužila od přísného pana rozhodčího, který lepšími hodnoceními řekla bych šetřil nakonec nádherné druhé místo - " Výborná 2 ".
Jsme moc šťastní a pyšní. Potěšila nás i pochvala od diváků, kterým jsme se v konkurenci "ostřílených" starších fen také moc líbili.
 Ailinka pochopitelně dostala obrovskou kost, ale byla tak unavená, že ji v autě cestou domů jen olízala a schroupala ji až doma.
 
 
TOPlist