Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Třída mladých‚ mezitřída

 
 
Mezinárodní výstava České Budějovice
Ráno jsme vyjížděli v 5hodin, tentokrát bez mimča. To hlídala babička. Snad celou cestu jsme jeli v husté mlze, opravdu jsme měli strach. Ale dorazili jsme vpořádku a měli přes hodinu čas na "omrknutí terénu".  Areál se nám moc líbil,jen výstavní kruh byl poměrně malý na naše plemeno. Měli jsme velkou radost, když jsme zahlédli naši druhou "mámu" Evu. I ona byla potěšena. Dala nám zas spousty rad a tipů, z něž jí moc děkujeme.
Kolem 10hodiny jsme se dočkali. Do kruhu nás nastoupilo celkem 6 fen. Byly mezi nimi i JCH. Moc nadějí sjme si nedělaly, navíc Aila šla jako první. Běhala pěkně jako vždy, zuby také ukázala dobře, tak dostala známku Výborná. Pak přišlo delší čekání, než se ukázaly další fenky. Musím říct, že jsme na tom byly všechny podobně,co se srsti týče - línání bylo znát. Pan rozhodčí mnohým vytýkal volné lokty ( nám naštěstí ne, máme za to, že Aila tento nedostatek nemá - nebo zatím nemá) . Nám trochu vytknul užší hrudník, což bylo asi dáno i tím pelicháním. Nakonec pan rozhodčí vyřadil rovnou dvě fenky, právě kvůli loktům a zbyly jsme v kruhu čtyři plavé. To už jsem věděla, že budeme bojovat ze všech sil. Běhaly jsme pak v kruhu úplně klidně a dostaly jsme známku Výborná 3 !!!
Bylo to úžasné a my si vyslechli ještě vysvětlení - fenka je ještě "nehotová", mění srts a malý detail - panu rozhodčímu se příliš  nelíbí špičatější hlava. Ale vzaly jsme to dobře, neboť i pan rozhodčí byl férový a řekl svůj subjektivní názor narovinu.
Domů jsme jeli moc pyšní a dokonce i drobná slzička štěstí ukápla.
 
   
 
 
 
 
 Mezinárodní výstava psů "INTERDOG BOHEMIA" 30.8.2009
Vyrazili jsme všichni i s miminkem do Mladé Boleslavi. Upřímě jsme to brali spíše jako výlet, neboť Ailinka značně pelichala, tudíž výstavní kondice nulová. Nemohla jsem si vzít ani černé kalhoty, neboť by byly během mžiku plavé. Počasí vyšlo úžasně, moc rádi jsme se viděli s naší psí mamčou Pavlou a dalšími psími i lidskými kamarády. Páníček se staral o miminko a my dvě holky jsme se snažily v kruhu , kterému "velel" francouzský pan rozhodčí.Ten nás velmi příjemně překvapil svým skvělým přístupem ke všem psům i fenkám. Ailinka se předvedla myslím hezky v pohybu, postoj taky vcelku zvládla, ovšem p.rozhodčí ji nějak zalekl bližším kontaktem. Přesto jsme v kruhu vydržely a po závěrečném běhu jsme skončily na úžasném 3.místě se známkou, kterou jsme ani ve snu nečekaly: Výborná 3 !!!
 
No a posudek? Pro toho, kdo umí francouzsky: "typique, tete feminine, tres bon rapport crane - chanfrein, les yeux de bonne forme et couler, exc.encolure, tres bonne ligne de dos, épaule, poitrine, pied, mouvement typique pour la rasse" 
 
Moc děkujeme všem, kteří nám fandili, nejsme žádní profíci, proto si každého úspěchu nesmírně vážíme.
 
 
Krajská výstava Kladno 8.8.2008
 
Dnes to byla dámská jízda, neboť jsme jely s Ailinkou samy. Bylo to náročnější, ale na druhou stranu jsme zas nebyly tolik ve stresu. Opět hned po příjezdu nastal zmatek, neboť uvedená hala, kde se měla výstava konat byla změněna, ale nikde žádné cedule,kam máme jít. Nakonec jsme našly tělocvičnou halu. Jaké bylo naše rozčarování, když uvnitř kruhu nebyl žádný koberec na běhání, tudíž měli psi obíhat po parketách!  Bylo mi řečeno, že na koberce nebyly peníze. (Zajímavé, že malá psí plemena koberečky v kruhu měla.) Když Aila při prvním proběhu zjistila, že to klouže, začala se bát, běhat se snažila, ale nohy se jí "rozjížděly" docela dost,bála jsem se, aby si víc neublížila. Trénovaly jsme, ale věděla jsem, že z toho moc nebude. Když jsme se předvedly ( s tím během to nebylo nic moc,ale nějak jsme to utáhly), ohodnocení bylo skvělé! Ani jsem tomu nemohla uvěřit!Ailinka se asi líbila, neboť jsme dostaly  V1, Vítěz třídy (mezitřídy), Krajský vítěz!!! Čekaly jsme pak ještě do odpoledne na předávání pohárů a zúčastnily jsme se ještě soutěže o vítěze (pořadí) ze všech fen od mezitřídy dál. Byla to velká konkurence, ale nám o nic nešlo. O to víc nás překvapilo, že se Ailinka panu rozhodčímu líbila tak, že nás vybral zhruba mezi 15 nejlepších. Bohužel jsem zkrachovaly na běhu po parketách, kde to opravdu nešlo, tudíž jsme se tím vyřadily. Ale vůbec nám to nebylo líto, naopak. Dnešek se celý opravdu povedl a myslím, že kdybychom měly možnost ukázat pořádně  pohyb na normálním povrchu vhodném pro běh psů, možná bychom byly ještě úspěšnější. Kdo ví...
 
Hodnocení Posudek  Rozhodčí
V 1 , Vítěz třídy, Krajský vítěz 18ti měsíční feny s velmi dobrou hlavou, ve všech proporcích odpovídá standardu, v postoji i v pohybu nevykazuje žádné nedostatky, srst standardní p. Josef Němec
 
TOPlist