Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Štěňátka / Puppies

Momentálně  očekáváme vrh "B" koncem března 2012.

Při výběru chovného psa klademe důraz nejen na úspěšnost na výstavách či zkouškách, ale zejména na zdraví a vyrovnanou povahu. Samozřejmě nás zajímají i předci pejska, jeho sourozenci i jeho potomci.

Vše ohledně štěňátek najdete na

  http://www.zkrajebilepeny.wbs.cz 

Stránky jsou věnované pouze naší založené chovatelské stanici a našim odchovům. Hovawart je úžasný pes a jeho povaha, elegantní vzhled a ladný pohyb nás vzal tak moc za srdce, že máme do budoucna ještě mnoho plánů.

Hovawarta doporučujeme pro lidi, kteří chtějí chytrého, učenlivého a veselého kamaráda, který si rád hraje, miluje společnost, děti a zároveň je dobrý hlídač. Hovawart je hodně vázaný na rodinu v níž žije, k cizím je nedůvěřivý, ale pozná velice dobře, jaký vztah jeho pán k lidem má a podle toho se zachová. Buď bude ve střehu nebo se rád nechá pomazlit. Jsou to chytří psíci.

?  PES nebo FENA  ?

Kdo má rád větší, mohutnější, statnější kostru psího společníka a dává přednost třeba hlídacím schopnostem, určitě by měl zvolit spíše psa. Podle mého názoru působí v dospělosti více honosnějším a krásným "mužným" dojmem.

Fenka je vzhledově více ladnější, štíhlejší, hodí se i spíše pro "začátečníky" nebo pro někoho, kdo plánuje případný další chov. Obecně lze považovat fenku za mazlivější, ale i psi se rádi mazlí a hrají si.

(Vyjímky se ovšem najdou vždy, tak jako u lidí.)

Naše fenka Ailinka se ukázala jako veselá, neagresivní, čilá a velice chápavá. Později již věděla, jak některé překážky "obejít", jako dorostenec přišla např.na to, jak otevřít dveře do kuchyně. Na cvičáku byla a je velice chválena, na výstavách si vedla vždycky dobře, zejména jí byl hojně chválen velmi pěkný (ladný) pohyb. Bez potíží ukáže zuby, má úplný nůžkový skus. Na vycházkách je na volno pěkná divoška - čertovské růžky jí zůstaly z dětství, ale na vodítku s ní chodí bez problému i naše babička a nyní ji dokáže vést i náš sedmiletý syn. Prostě Aila se přizpůsobí, což je úžasné. My se zas naučili přizpůsobit jí a jsme šťastni, že je tu s námi.

Kromě dvou zkoušek ZOP a ZZO má Aila za sebou nemálo výstav, získala tituly Vítěz třídy, Krajský vítěz, na Mezinárodní výstavě v r.2010 byla v konurenci s dalšími 15ti fenami ohodnocena Polským rozhodčím jako Výborná 4 a letos na téže výstavě si 4.místo vyběhala z 11ti fen.

Naše štěňátka vyrůstají v rodině s dvěma dětmi, ve starším domku se zahrádkou.

      

Zájemci o úžasného mazlíčka a hlídače si již nyní mohou zamlouvat kamarády a spolu s námi sledovat veškerý vývoj.

Matkou štěňátek je naše Aila Sobí dvůr, která má za sebou poměrně dost výstav, má titul Krajského vítěze a Vítěze třídy, na Mezinárodní výstavě v Ml.Boleslavi,které se zúčastnilo 16 fen byla Polským rozhodčím ohodnocena jako Výborná 4. 

 

Matka Aily je úspěšná fenka Nangie Královské zátiší, která se věnuje záchranařině a agility, byla oceněna jako "Nejlepší agility hovawart 2009".

Otcem štěňátek vrhu B  je Aslan z Kraje pestrého kamení - Granšampion České republiky,

šampion SR, šampion PL, čekatel šampiona IHF atd.  který nasbíral již mnoho titulů, má splněné pracovní zkoušky.

(Fotografie zvětšíte klinkutím.)

***********************************************************************************************

Otec vrhu A byl také úspěšný krásný pes, Granšampion Kston Plavý vítr.

(Champion ČR, Champion PL, V3 na EURODOG 2005 Tulln,  V2 Res.CAC na speciální výstavě Knížecí Rybník 2009, BOB, 2x CACIB, res. CACIB, 3x CWC, 2x CAC ČR, 3x res. CAC ČR, res. CAC SR, CAJC) a má složeny také mnohé zkoušky (BH, ZOP, ZPU1, ZPU2, ZM, IPO1).

 

 

Těšte se s námi s psími kamarády.

TOPlist